ד״ר אמוץ זיו-אב

THE BIOLOGY OF LIFE STYLE

ד"ר אמוץ זיו אב

אני ד"ר אמוץ זיו אב, ביולוג בהשכלתי ובהכשרתי, בעל תואר ראשון, שני ודוקטורט בביולוגיה מטעם אוניברסיטת בר אילן ופוסט דוקטורט מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה.
תחום ההתמחות שלי הינו ביולוגיה תאית ומולקולרית והיישום שלהם בחיי היומיום.

בימים אלה ממש עובר עולם הביולוגיה מהפכה של ממש. אחת המהפכות הגדולות של 100 השנים האחרונות. מחקרים פורצי דרך בתחום חיידקי המעיים וההשפעה שלהם על הגוף והנפש צצים כמעט בכל יום ומשנים את הבנתנו על מהו האדם ומה מנהל אותו.
המהפכה היא כה עמוקה שהיא חותרת תחת הגדרת האדם עצמה. גילינו בגוף איבר שלא עשוי מתאים אנושיים, ויש לכך השלכות מרחיקות לכת על החלטות פשוטות של אורח חיים, כמו מה כדאי או לא כדאי לאכול, למשל, וכיצד, באמצעים פשוטים ניתן למנוע, ואולי אף לרפא מגוון גדול ממחלות העידן החדש כמו השמנת יתר, סרטן, סכרת, אלצהיימר, פרקינסון ואפילו אוטיזם ודיכאון.


בהרצאותי אני לוקח תגליות פורצות דרך, וכן חידושים וידיעות משנות החיים המופיעים על בסיס יומי בכתבי העת היוקרתיים ביותר בעולם כיום, ומגיש אותן כסיפור קולח, מרתק, וחשוב יותר, רלוונטי ויישים לחיי היומיום של כולנו.
ממגדל השן האקדמי והבלתי קריא – אל החיים והצלחת.
התקופה היא תקופה מרגשת במיוחד. המדע המערבי שהואשם בעבר בעיסוק בפרטים וחלקים תוך פספוס העומק הרב מימדי של התופעה הקרויה ״אדם״, יוצא מזה, ודווקא מתוך אינסוף הפרטים מתחילה לעלות התמונה השלמה והמהממת עד אין קץ – האדם כמערכת אקולוגית – האמזונס המהלך.
ההשלכות הפרקטיות על החיים שלנו הן מעבר לגבול המדע הבדיוני.
חוקרים מובילי דעה בעולם כיום מדברים ללא הנד עפעף על חיים בריאים עד גיל 200. גם האבולוציה בעצמה משתוממת ממה שקורה.
אף אחד לא ציפה לזה.
הצטרפו אלי למסע המרתק וביחד ננצל את הזכות לחיות בעידן יוצא דופן בהיסטוריה של האדם.