ד״ר אמוץ זיו-אב

THE BIOLOGY OF LIFE STYLE

גבר נכנס לבר, מזמין Green chartreuse, מסתכל סביבו ורואה מספר בחורות מושכות ברחבי הבר. יושב, יושב, עושה עיניים. אף אחת לא מתקרבת.

הולך הביתה, לוקח פרוביוטיקה, חוזר לבר, וכולן מתנפלות עליו.

יש מצב ?

האם יש קשר בין מי שנראה לנו מושך מינית לבין חיידקי מעיו או מעיה ???

איך אמורה להישמע סרנדה מהבלקון בתנאים האלה ? לקטובצילוסייך גולשים על ירכייך כעדר יעלים על הגילבוע ?!

ובכן, קצת הגזמתי, אבל הנה הסיפור ומעניין לאן זה יגיע:

חוקרת בשם Diane Dodd הבחינה שזבובי פירות במעבדה שינו את המשיכה המינית שלהם לאחר 25 דורות של תזונה מסוימת. אלה שאכלו דיאטה עשירה בעמילן נמשכו לזבובים אחרים שאכלו עמילן, ואלה שאכלו מלטוז, נמשכו לזבובי מלטוז אחרים. כבר מעניין – דיאטה משנה משיכה מינית. ואז (הזקנה התפצלה לשתיים), חוקר בשם גיל שרון שחשד בתפקידם של חיידקי המעי בתופעה, ערך ניסוי דומה, אבל נתן לזבובים אנטיביוטיקה, כלומר, פגע להם משמעותית בקהילת החיידקים.
ההעדפה המינית נעלמה !

הוא לא עצר פה. הוא בודד חיידקים משני המזונות השונים, והוסיף את החיידקים האלה למזונות סטריליים (כלומר מזונות ללא חיידקים), והצליח להשרות שוב את המשיכה הספציפית, אבל הפעם זה קרה הרבה יותר מהר, אחרי דור אחד, ולא 25.

גם בבני אדם אנחנו מוצאים קשרים ברורים בין משיכה מינית לחיידקי המעי. קחו לדוגמה את המאמר הזה בו מצאו החוקרים הבדלים ברורים בחיידקי המעיים בין נשים בעלות משיכה מינית בריאה לבין נשים עם חוסר משיכה מינית, ברמה שמפריעה להן, תסמונת בשם Hypoactive Sexual Desire Disorder — HSDD.

מה אנחנו לומדים מזה ולאן זה יגיע בבני אדם ? ניתן לדמיון ולזמן לקבוע. בינתיים, אם אתם דלוקים על מישהו או מישהי, אולי כדאי שתתחילו לאכול מה שהם אוכלים….

קישור למאמר הזבובים:
https://www.pnas.org/content/107/46/20051

 

קישור למאמר HSDD באדם:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7952237/